Středa, 17 dubna, 2024
- Reklama -události

Ako vytvárať URL adresy správne?

Redakce doporučuje

Prečo je vlastne dôležitá URL adresa, keď predsa návštevník príde na váš web kliknutím na konkrétny odkaz? Odpoveďou je SEO.

Na čo vlastne slúži URL adresa? SEO agentúra vám poskytne SEO služby ako kvalitný obsahový marketing či linkbuilding, no je aj táto záležitosť pri viditeľnosti na webových vyhľadávačoch naozaj až tak podstatná? Odpoveďou je áno. URL predstavuje akúsi vašu adresu na internete. Ide o maximálne priamu cestu, ako sa môže potencionálny zákazník dostať až na váš web. Jej štruktúra musí priamo súvisieť s obsahom a podstatou internetovej stránky. Pri pohľade na túto adresu musí byť návštevníkovi jasné, čo ho po kliknutí asi čaká. To neplatí len o weboch ale aj o URL článkov či iných odkazov.

Hlavné výhody správnej URL adresy

V tomto prípade môžeme opísať tri konkrétne dôvody, prečo sa na ňu sústrediť:

  • Google musí pochopiť, o čom je každý web v jeho indexe. Len tak môže ľuďom poskytnúť relevantné výsledky a presmerovať ich na čo najlepšie weby. Teda presne tie, ktoré hľadajú. Takto sa medzi ne môžete zaradiť aj vy.
  • URL nepomáha len to, aby ste sa stali viditeľnými. Potencionálnym návštevníkom uľahčí aj navigáciu na vašich stránkach.
  • Nemyslí len na používateľov, ide o pozitívny krok aj smerom k vyhľadávačom. Pri kvalitnej URL dokáže oveľa jednoduchšie zrealizovať relevantné prepojenia medzi rôznymi podstránkami na vašom webe.

Ako postupovať pri tvorbe URL

V prvom rade treba myslieť na relevantnosť adresy. Ak si na to nenájdete čas, je viac ako pravdepodobné, že jej generovaná podoba bude len reťazcom len veľmi ťažko pochopiteľných nezmyslov. Všetky svoje URL adresy teda prispôsobte podľa toho, kde sa návštevník dostane a čo ho tam asi čaká. Určite si hlavné kategórie a podkategórie, ktoré budete využívať a správne ich zobrazte v URL adrese. Prednosť musia mať tie hlavné.

Nepreháňajte to so slovami. Všetky kvalitné adresy sú krátke a vecné. Kľúčové slová síce vládnu svetom, no podobne ako pri obsahovom marketingu, aj tu to s nimi nepreháňajte. Využite primárnu kľúčovú frázu. Tá nech popisuje, čo asi máte na webovej stránke, nech ide o bežný a pochopiteľný výraz. Samotné slová oddeľujte pomlčkami, v URL nie sú povolené medzery. Pomlčky vyhľadávaču signalizujú, že ide o prestávku medzi slovami. Ak si s nastavením štruktúry adresy URL neviete poradiť alebo na to jednoducho nemáte čas, určite to nevzdávajte. Obráťte sa na jednu z profesionálnych online marketingových spoločností, ktorá to zvládne naozaj špičkovo. Medzi ne patrí napríklad firma Online Toro, ktorá aj pomocou nej dokáže zlepšiť vaše SEO a navyše aj vytvoriť lepší zážitok z vašej webovej stránky pre všetkých jej návštevníkov.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Rolety Deň a Noc: Toto sú TOP benefity, ktoré stoja za pozornosť

Hľadáte do domácnosti moderný a inovatívny prvok? V tom prípade sú skvelým riešením Rolety Deň a Noc, ktoré vynikajú...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img