Středa, 17 dubna, 2024
- Reklama -události

Kedy je ideálny čas na kúpu nového auta?

Redakce doporučuje

Premýšľate nad investíciou do nového auta v priebehu roka? Zaujímalo by vás, kedy je ideálny čas na kúpu? Poďme sa spoločne pozrieť na výhody a nevýhody rôznych ročných období z hľadiska kúpy nového vozidla.

Jar

Jar je skvelým obdobím na kúpu nového auta najmä preto, lebo ceny zvyknú byť nižšie. Ponuka nových áut rastie a cena ostatných modelov klesá. Aj vozidlá, akými sú Opel Crossland, Opel Mokka alebo Opel Grandland môžete na jar získať za skvelé ceny. Jar ponúka aj lepšie podmienky na testovanie jazdných vlastností vozidla.

Ako miernu nevýhodu môžeme vziať do úvahy konkurenciu na trhu, vďaka čomu môže byť znížená dostupnosť niektorých vozidiel.

Leto

V lete množstvo výrobcov uvádza nové modely na trh, preto je výber naozaj široký, čo je nespornou výhodou. Opäť rastie konkurencia, no svoje vysnívané vozidlo si vyberiete ľahšie.

Nevýhodou môžu byť ceny, ktoré počas leta stúpajú. Svoje nové auto si však v lete môžete užiť naozaj dosýta.

Jeseň

Ako sa rok preklápa do posledných mesiacov, klesá ponuka áut a rovnako ich cena. Pri troche šťastia tak narazíte na skvelé zľavy, o ktorých ste v lete mohli iba snívať.

Poveternostné podmienky koncom roka perfektne preveria vaše nové vozidlo, ktoré môžete hneď vyskúšať, otestovať a zistiť tak, či ste kúpili dobre alebo nie.

Zima

Vianočný darček v podobe nového auta? Vďaka nízkym koncoročným cenám je to dobrý nápad. Predajcovia sa snažia staršie modely predať a uvoľniť tak miesto novým, ktoré prídu na nasledujúci rok.

Poľahky môžete naraziť na výhodnejšie financovanie, čo môže pomôcť. Mnohí však minú v zimnom období viac peňazí na ostatné veci a investíciu do nového auta môžu brať ako riskantnú.

Napokon záleží na tom, čo chcete. Pokiaľ je pre vás široký výber bez ohľadu na cenu faktorom číslo 1, nové modely na jar a v lete čakajú na vás. V prípade, že hrá najväčšiu úlohu cena, počkajte si na koniec roka alebo na výhodné ceny na jar.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Rolety Deň a Noc: Toto sú TOP benefity, ktoré stoja za pozornosť

Hľadáte do domácnosti moderný a inovatívny prvok? V tom prípade sú skvelým riešením Rolety Deň a Noc, ktoré vynikajú...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img