Středa, 17 dubna, 2024
- Reklama -události

Myslíte ekologicky: Používajte sklenené nádoby na uschovanie potravín

Redakce doporučuje

Nemyslíte si, že je čas zbaviť sa plastových nádob a prejsť na sklenené skladovacie nádoby? Aj keď plastové nádoby môžu byť pohodlné, nie  vždy sú tou najlepšou voľbou. Predstavte si čerstvé broskyne vystavené v krásnej fľaši, ktoré sa stanú ozdobou vašej špajze. Vedeli ste však, že sklenené dózy sú tiež účinným obalom na uchovanie suchého tovaru na uskladnenie potravín? Sklo poskytuje pre suchý tovar bariéru proti kyslíku a vlhkosti.

Výhody sklenených nádob

Sklenené nádoby sú prekvapivo dobrým obalom na balenie suchého tovaru, ako je napr. pšenica, biela ryža, ovsené vločky, cukor, soľ a kukurica. Veľkou výhodou použitia skla je, že vytvára skutočnú kyslíkovú a vlhkostnú bariéru. Taktiež sklo nevyplavuje do jedla toxíny. Jednou vážnou nevýhodou je, že sklo sa dá ľahko rozbiť. Na uskladnenie kávy a čaju, ktoré bežný človek používa takmer dennodenne, môžete použiť plechové dózy na potraviny, pri ktorých nehrozí riziko rozbitia.

V sklenených nádobách môžete skladovať rôzne sušené výrobky v krátkodobom aj dlhodobom časovom horizonte. Sú šikovné a opakovane použiteľné. Často ich môžete získať zadarmo tak, že si odložíte fľašu z kupovaného výrobku. V obchodoch, ktoré sa špecializujú na domáce potreby, nájdete sklenené nádoby určené priamo na zaváranie a skladovanie potravín rôznych dizajnových prevedeniach.  Existuje veľa možností na výber a mali by ste zvážiť zamýšľaný účel nádob, ako aj veľkosť, dizajn veka a to, čo je súčasťou súpravy.

Sklenené nádoby sú fantastické opakovane použiteľné nádoby na krátkodobé aj dlhodobé skladovanie suchého tovaru. Do sklenených nádob sa zamilujete. Sú k dispozícii v rôznych tvaroch a veľkostiach, ktoré vám umožňujú flexibilitu pri výbere správnej veľkosti nádoby pre množstvo produktu, ktoré potrebujete uskladniť.

Na rozdiel od plastu sklo neuchováva baktérie ani nevyplavuje toxíny do potravín. Sklo je stabilné a pri bežnom používaní ho neovplyvňuje teplo. Na rozdiel od plastu je možné sklo úplne sterilizovať pomocou vysokých teplôt. Dá sa oveľa jednoduchšie čistiť.

Sklenené fľaše a poháre sú odolné voči hmyzu a hlodavcom. Ekologická bariéra, ktorú sklo vytvára, zaisťuje, že nedochádza k žiadnemu pretrvávajúcemu zápachu, ktorý by priťahoval tieto škodce.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Rolety Deň a Noc: Toto sú TOP benefity, ktoré stoja za pozornosť

Hľadáte do domácnosti moderný a inovatívny prvok? V tom prípade sú skvelým riešením Rolety Deň a Noc, ktoré vynikajú...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img