Středa, 17 dubna, 2024
- Reklama -události

Nadčasové kúpeľňové štýly: vane, ktoré vám jednoducho vyrazia dych

Redakce doporučuje

Rekonštruujete dom, prípadne si chcete zariadiť čisto novú kúpeľňu? V tom prípade ste tu správne! Prinášame vám tipy, ktoré vane sú v dnešnej dobe moderné a ktoré sa budú hodiť práve do vašej kúpeľne.

Pre vintage kúpeľne je charakteristický šarm minulých čias, elegancia, ale aj romantika. V takomto priestore sú dôležité vhodne zvolené doplnky, ktoré dokážu ešte viac zvýrazniť vintage štýl kúpeľne. Najdôležitejším prvkom je však práve vaňa – symbol pohodlia, relaxu, ale aj osobnej starostlivosti. Akú vaňu si vybrať do kúpeľne a ktoré faktory pri kúpe zvážiť? Na to všetko sme sa pozreli bližšie práve v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Klasická vaňa nikdy neomrzí

Klasika ostáva naďalej v móde. Klasická vaňa je obdĺžniková a je ikonou mnohých kúpeľní, už celé desaťročia. Ide totiž o veľmi jednoduchý a praktický tvar vane, ktorý sa veľmi ľahko dokáže prispôsobiť rôznym priestorovým konfiguráciám. Pre koho je vhodná klasická vaňa? Predovšetkým pre ľudí, ktorí uprednostňujú tradíciu a zároveň aj jednoduchosť. Klasická vaňa je veľmi obľúbená aj pre vintage štýl kúpeľne, pretože každej miestnosti dokáže dodať nielen vintage nádych, ale aj eleganciu. Existujú rôzne varianty obdĺžnikových vaní, preto si neváhajte vybrať tú ideálnu práve pre vás.

Oválna vaňa ako štýlový prvok

Vedeli ste o tom, že oválna vaňa sa považuje za akýsi šperk v kúpeľni? Keďže vyniká svojím plynulým a zakriveným dizajnom, každej kúpeľni dokáže pridať nielen eleganciu, ale aj zaručenú jemnosť. Oválna vaňa sa veľmi hodí aj do vintage kúpeľní, pretože im dokáže dodať aj nádych romantiky, čo zaručene radi oceníte. Okrem iného, oválna vaňa je mimoriadne štýlová a dokáže okamžite pritiahnuť pozornosť. Okrem elegancie dodáva kúpeľni aj dávku luxusu. Je univerzálna, pretože sa hodí do každej kúpeľne.

Rohová vaňa do menších kúpeľní

Máte v kúpeľni obmedzený priestor? To nie je žiadny problém! Pokiaľ máte radi komfort a zároveň chcete ušetriť v kúpeľni čo najviac miesta, máme pre vás efektívne riešenie. Tým je rohová vaňa! Prečo práve tento typ vane? Odpoveď je jednoduchá. Rohová vaňa totiž dokáže využiť priestor veľmi efektívne a na maximum. Dokáže zároveň zachovať aj estetiku. Rohová vaňa je mimoriadne praktická, no zároveň zanecháva aj svoj estetický pôvab.

Faktory pri výbere vane

Čo všetko by ste mali zvážiť pri kúpe vane, ak si chcete vybrať skutočne tú správnu? V prvom rade sa zamerajte na materiál a funkčné prvky. Niektoré vane sú totiž vybavené aj masážnymi tryskami, prípadne majú hydromasážnu funkciu a farebné osvetlenie. To je však na vašom zvážení, či tieto funkcie od vane požadujete alebo si vystačíte aj bez nich. Čo sa týka materiálu, zvážte všetky výhody a nevýhody. Hlavne v oblasti trvanlivosti, údržby a ceny. 

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Rolety Deň a Noc: Toto sú TOP benefity, ktoré stoja za pozornosť

Hľadáte do domácnosti moderný a inovatívny prvok? V tom prípade sú skvelým riešením Rolety Deň a Noc, ktoré vynikajú...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img