Středa, 17 dubna, 2024
- Reklama -události

Tipy a nápady ako deťom usporiadať domácu narodeninovú oslavu

Redakce doporučuje

Možno aj vy práve premýšľate, ako prichystať svojmu milovaného dieťaťu narodeninovú párty, na ktorú budete všetci spomínať. Poradíme vám, na čo myslieť a nezabudnúť, ak chystáte detskú oslavu doma. Skúste sa aspoň na chvíľu vrátiť do svojich detských čias a zaspomínať, po čom ste túžili. Prichystať narodeninovú oslavu a mať dobré nápady na detskú oslavu nielen čo sa týka narodeninovej výzdoby, ale aj vhodného jedla na detskú oslavu, to je náročná a zodpovedná úloha. Inšpirujte sa našimi tipmi na darčeky, narodeninovú výzdobu a prípravu detskej oslavy doma, v domácom prostredí vášho bytu alebo domu.

Oslava narodenín

Áno, ubehol rok a vy opäť stojíte pred dôležitou úlohou, pripraviť pre svoju ratolesť tú najlepšiu detskú oslavu pre oslávenca a jeho kamarátov. Ak sa bude konať táto detská narodeninová oslava doma, budete musieť prestrieť stôl, zaplniť ho dobrotami a postarať sa o malých hostí všemožnými spôsobmi tak, aby sa nenudili. Iste, ak by ste oslavovali v reštaurácii alebo v detskom zábavnom centre, ušetrili by ste si kopu problémov. No stojí pred vami výzva premeniť nudnú hostinu na pravú narodeninovú párty, ktorú máte šancu zmeniť na vzrušujúcu show s piesňami, tancami a špeciálnymi efektami. Odmenou vám bude nákazlivý detský smiech, dobrá nálada a nezabudnuteľné dojmy všetkých zúčastnených. 

V letáku TEDI nájdu zákazníci vždy lákavý tovar za výhodné ceny. TEDI produkty na oslavu sú mimoriadne obľúbené a ich ponuka je naozaj pestrá. Leták obchodu TEDI nájdete vždy aktuálny na stránkach zľavového portálu Kaufino.

Pripravte si zoznam

Veď ako sa hovorí, pripraveným šťastie praje. Preto si vopred pripravte zoznam dôležitých momentov narodeninovej oslavy:

  • zoznam hostí,
  • pozvánky na oslavu narodenín,
  • dekorácia slávnostného stola,
  • ponuka jedál a nápojov,
  • zábava, teda hry, súťaže, hudba a pod.,
  • tipy na darčeky pre oslávenca a malých hostí.

Okrem toho, že pozvánka by mala byť originálna, mala by obsahovať aj kontaktné informácie, teda meno mamy alebo otca a tiež telefonický kontakt. Pozývajte v predstihu a pár dní pred oslavou sa ešte raz pripomeňte. S dieťaťom vopred dohodnite, koho chce pozvať na svoju narodeninovú oslavu. Pri príprave zábavného programu berte do úvahy vek a záujmy detí, pričom dbajte o bezpečnosť detí a nenechávajte ich bez dozoru.

Narodeninová výzdoba

Na každej ozajstnej narodeninovej detskej oslave doma nesmú chýbať farebné balóniky a veselé girlandy. Obchody ponúkajú množstvo tematicky ladených ozdôb a dekorácií, no ak ste dostatočne kreatívny, môžete si vyrobiť aj svoje vlastné. Je pekné vytvoriť aj číslo narodenín oslávenca – buď kúpiť hotový balón s daným vekom alebo ho vytvoriť z kartónového papiera, z kvetov a podobne. Deti rady vidia na svojej narodeninovej párty svojich obľúbených hrdinov. Potešia sa, ak zvolíte jednorázové obrusy, servítky, poháriky, príbory, balóny a iné doplnky na ich obľúbenú tému (Barbie, Frozen, Labková patrola, Cars a pod. Je pekné mať pripravené malé krabičky alebo taštičky s milým prekvapením aj pre pozvaných hostí.

Občerstvenie na detskú oslavu

Aké jedlo pripraviť na detskú oslavu? Mastné zemiakové lupienky vymeňte za kukuričné chrumky alebo tradičné tyčinky, sladené bublinkové nápoje zas za domáce ovocné šťavy alebo limonády. Deti majú rady aj ovocné špízy, zavďačíte sa im muffinkami, pop cakes a tiež jednoduchými jednohubkami vykrojenými do veselých tvarov – srdiečka, kvetinky a pod. Na trhu je dostupné veľké množstvo rôznych vykrajovátok. Na stránkach Kaufino.com/sk nájdete aj aktuálny online Kaufland leták. Prelistujte si ho a vyberte tie najlepšie pochúťky na detskú oslavu za skvelé akciové ceny. Okrem iného tam môžete objaviť aj zaujímavé tipy na darčeky pre malých hostí.

Zlatým klincom oslavy býva narodeninová torta. Ak si trúfate, môžete ju pripraviť doma – pečenú alebo nepečenú, hlavne nech je pestrá, veselá a pre deti ľahšia na trávenie. Vyhnite sa preto ťažkým maslovým krémom a presladeným polevám. Cukrové ozdoby vymeňte za pestré drobné alebo nakrájané ovocie. Ak tortu kupujete hotovú z obchodu alebo objednávate v cukrárni, vopred ju ochutnajte, aby ste sa vyhli sklamaniu z nevyhovujúcej chuti alebo kvality. V Kauflande nájdete v chladiacich boxoch hotové Kaufland torty rôznych príchutí – od klasických čokoládových, cez šľahačkové alebo ovocné a v ponuke nesmie chýbať ani obľúbená Marlenka. V Kaufland letáku online, tu často nájdete aj obdobu Marlenky – Staročeský medovník, ktorý je tiež vynikajúci a vyrobený z kvalitných surovín.

Recept na citrónovo-mätovú limonádu

Ponúkame vám recept na obľúbenú klasiku, citrónovo-mätovú limonádu. 

Na túto osviežujúcu klasiku budete potrebovať:

  • 1,5 l vody
  • 3 BIO citróny
  • čerstvú mätu
  • trstinový cukor a ľad (ten nemusí byť)

Postup:

Do džbánu vložte mätové lístky a trochu cukru. Mätu jemne rozdrvte, aby uvoľnila arómu. Jeden citrón nakrájajte na tenké kolieska a vložte do džbánu, následne pridajte šťavu z oboch zvyšných citrónov. Zalejte vodou, dochuťte cukrom a dobre premiešajte.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Rolety Deň a Noc: Toto sú TOP benefity, ktoré stoja za pozornosť

Hľadáte do domácnosti moderný a inovatívny prvok? V tom prípade sú skvelým riešením Rolety Deň a Noc, ktoré vynikajú...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img