Úterý, 27 února, 2024
- Reklama -události

Univerzálne chladiace zariadenia: Spoznajte monoblokové jednotky

Redakce doporučuje

Monoblokové chladiace alebo mraziace jednotky sa vyznačujú predovšetkým jednoduchou inštaláciou. Aké iné výhody ponúkajú?

Čo sa dozviete?

  • Čo sú to monoblokové chladiace jednotky
  • Aké funkcie ponúkajú
  • Všetko o možnostiach doplnkových funkcií týchto zariadení
  • Čím sú štandardne vybavené
  • Aké sú výhody monoblokových chladiacich jednotiek

Ak hovoríme o monoblokových chladiacich alebo mraziacich jednotkách, hovoríme o zariadeniach, ktoré obsahujú chladiaci agregát, výparník a riadiacu jednotku v jednom. Vďaka ich kompaktnosti preto môžu byť inštalované do muriva i panelov. Prostredníctvom týchto jednotiek je možné ochladzovať veľkoobjemové chladiace boxy a chladiarne. Svoje využitie preto nájdu predovšetkým v potravinárskom priemysle a obchodných prevádzkach.

Základné i doplnkové funkcie

Tieto chladiace zariadenia disponujú funkciou nastavenia teploty v chladiacom alebo mraziacom priestore. Medzi ďalšie praktické funkcie monoblokových jednotiek patrí i rôzne nastavenie termostatu a automatické alebo manuálne rozmrazovanie. Samozrejmosťou je i oddialený štart výparníka či oneskorený odvod kondenzátu pri odmrazovaní.

Zákazníci si tiež môžu zvoliť možnosť ovládania jednotky na diaľku. Ak ide o chladiarensky box, v ktorom sa často pohybujú ľudia, je praktickým riešením dodatočná izolácia jednotky za účelom zníženia hluku. Ďalšou voliteľnou funkciou je monitor napätia, elektrické rozmrazovanie, vodou chladný kondenzátor a mnoho iných.

Výhody monoblokových chladiacich jednotiek

Monoblokové jednoty sú štandardne vybavené alarmom pre signalizáciu nedostatočne vyčisteného kompresora. Základnú výbavu dopĺňa aj rozvádzač s elektronickou riadiacou doskou a klávesnicou, napájací kábel či kábel, ktorý vyhrieva chladiarenské dvere.

Ako sme spomínali vyššie, jednou z najväčších výhod týchto chladiacich zariadení je kompaktnosť a univerzálna inštalácia. Opomenúť by sme nemali ani vysokú účinnosť, nízky prevádzkový hluk a moderné spôsoby ovládania.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

IT-outsource.sk: Tvorba Webových Stránok na Mieru s WOW-Efektom

Mať profesionálnu a atraktívnu webovú stránku, ktorá dokáže ohúriť a zaujať návštevníkov je v dnešnej dobe veľmi dôležité. Práve...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img