Středa, 17 dubna, 2024
- Reklama -události

Výkonné autá na predaj? Toto je najsilnejšia Kia v histórií

Redakce doporučuje

Už je to 78 rokov od vzniku automobilky Kia. Za ten čas boli predstavené mnohé výkonné modely ale žiaden z nich nebol natoľko rýchly ako tento. Ani model Kia Stinger, Kia Ceed, Kia Optima, či akýkoľvek iný. Presne 576 konských síl a plne elektrický pohon v sebe ukrýva  crossover Kia EV6 GT 2023. Ide o mladšieho brata modelu Kia EV6, ktorý posúva jazdné vlastnosti na nový level. Už teraz ho nájdete v ponuke Kia.

Čím zaujme?

Kia EV6 GT dokáže viac než len konkurovať iným modelom automobiliek vo svojej triede.. Tento elektrický športiak nemá 8-valcový zvuk ako benzínové motory, ale za to ponúka dynamiku hodnú superšportu. Za týmto crossoverom sa otočí aj zarytý fanúšik benzínových motorov.

Ak ho vezmete na okruh, vôbec sa nemusíte obávať, že by ste nestíhali čistokrvným benzínovým športiakom. Práve naopak, 576 koní, ktorým vozidlo v režime GT dovolí pracovať, vás dostane do popredia.

Z 0 na 100 ako stíhačka.

Len 3,4 sekundy stačí modelu Kia GT6 EV, aby sa z nulovej rýchlosti dostal na 100 kilometrov za hodinu. Tento čas je rovnaký v porovnaní s Mustangom GT500. Pre porovnanie, tento najnovší plne elektrický model je len o 0,5 sekundy pomalší ako Lamborghini.

Čo v sebe ukrýva auto, ktoré dokáže dosiahnuť takýto čas bez jedinej kvapky benzínu? Na svedomí to má dvojica elektrických motorov s výkonom 430 kW a 740 Nm. Aby ste s nimi dokázali prejsť aj dlhšie cesty, poháňa ich 77,4 kWh batéria.

Čerešničku na torte a dokonalý zážitok z jazdy vytvárajú pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S. Za ich vývojom stoja špičkoví odborníci, ktorí čerpajú zo skúseností v pretekoch 24 hodín Le Mans. Zároveň ide o pneumatiky, ktoré pomáhajú vozidlu dosiahnuť najvyšší možný výkon.

Ako skrotiť beštiu?

Moderné autá s poriadnym výkon si zaslúžia poriadne brzdy. Bezpečné spomalenie z 260 km/h rýchlosti majú na starosti predné 15-palcové a zadné 14,2-palcové brzdové kotúče. Tie v prípade potreby zabezpečia účinné brzdenie.

Zatiaľ sme vám neprezradili jeden z najlepších údajov, ktorý Kia EV6 GT prináša. Dojazd je až 426 kilometrov s plnou batériou. Ak by ale bola veľká núdza, stačí 26 minút na nabitie z 10 % na 90 %.

Pozemná vesmírna loď

Crossover s označením Kia EV6 GT má množstvo záujemcov. Tento elektromobil púta výrazným exteriérom doplneným o high-tech prvky s puncom športovosti. Pútač pohľadov je zadná strana auta. Aero spojler, výrazné LED zadné svetlá a jedinečný nárazník.

Bočná strana má tiež svoje čaro. Celý bočný profil dodáva tomuto plne elektrickému modelu silu. Línia strechy spoločne so skosenými stĺpikmi tvoria siluetu, podľa ktorej Kia EV6 GT spoznáte aj po tme.

Predok vytvára dojem stability a väčšej šírky vozidla spolu s prednou kapotou, ktorá je pre tento model jedinečná. Pri zapnutých svetlometoch vám padnú do oka adaptívne LED diaľkové svetlá a dynamické sekvenčné smerovky.

Budúcnosť na dosah

Podľa slov Sjoerda Knippinga, viceprezidenta pre marketing a produkty spoločnosti Kia Europe: „Kia EV6 GT je zatiaľ najjasnejším znakom toho, ako môžu plne elektrické autá ponúknuť skutočne bezkonkurenčné úrovne angažovanosti a vzrušenia za volantom.”

Ďalej dodáva, že: „Toto je crossover, ktorý odborne spája silu, výkon a obratnosť športového auta s komfortom, dojazdom a schopnosťami ultra-rýchleho nabíjania, ktoré sú vhodné pre moderné GT.”

Tento model prišiel necelé 2 roky po zmene vízie značky Kia. Je až vzrušujúce predstaviť si, čo budúcnosť prinesie. Ako budú vyzerať nové autá na predaj? Stanú sa autonómne vozidlá súčasťou premávky a aké rýchle budú? To všetko sa dozviete už čoskoro.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Rolety Deň a Noc: Toto sú TOP benefity, ktoré stoja za pozornosť

Hľadáte do domácnosti moderný a inovatívny prvok? V tom prípade sú skvelým riešením Rolety Deň a Noc, ktoré vynikajú...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img