Středa, 17 dubna, 2024
- Reklama -události

Výkop na bazén a pivnicu vám pôjde od ruky. Nechajte to na bager či minibager

Redakce doporučuje

V snahe ušetriť je pri stavbe domu samozrejmosťou, že chcete čo najviac prác realizovať svojpomocne. Sú však činnosti, pri ktorých sa úspora rozplýva v mori času, ktorý im musíte venovať. Medzi ne patria napr. výkopové práce, ktoré je lepšie nechať na minibager. Nie je to síce zadarmo, v konečnom dôsledku však ušetríte desiatky hodín času, ktorý môžete venovať inej práci. Prečítajte si, s čím vám minibager alebo bager môže pomôcť.

Kde ľudská sila nestačí, nastupuje minibager

Počítajte s tým, že pri stavbe (ale aj rekonštrukcii) budete musieť neustále niečo kopať a presúvať zeminu alebo iné materiály. Zopár m3 zeminy zvládne hádam každý chlap, problém však môže nastať, ak je pôda skalnatá, prípadne výkop príliš úzky a pohyb v ňom s náradím obtiažny. Typickým príkladom sú výkopy na vodovod, plynovod, el. prípojku a pod. Na túto činnosť je ideálny minibager vďaka jeho úzkej lyžici. Okrem toho má kompaktné rozmery a dokáže sa vďaka pásom otočiť na mieste, takže sa s ním môžete bez obáv pohybovať aj na husto zastavaných pozemkoch.

Pri výkopoch na základy domov, veľké bazény a pod. pouvažujte, že zapriahnete do práce radšej bager. Jeho veľká lyžica (lopata) a výkonná hydraulika zvládnu za pár hodín to, čo by minibagru mohlo trvať pokojne aj týždeň. Väčšia sila sa vám určite zíde v prípadoch, keď budete pracovať s tvrdšou ílovitou alebo skalnatou pôdou.

Bager ako univerzálny stroj

Možno vás to prekvapí, ale minibager ani bager nemusíte používať iba na výkopové práce. Vďaka najrôznejším druhom lopát s nimi môžete aj vyrovnávať terén, zhŕňať zeminu či premiestňovať sypké materiály. Na silný demolačný stroj ho môžete premeniť vďaka hydraulickému kladivu alebo kliešťam, s premiestňovaním pevných materiálov vám pomôžu drapáky. Existuje dokonca príslušenstvo v podobe zhutňovačov pôdy či zemných vrtákov (napr. na plotové stĺpiky).

Všetko uvedené príslušenstvo môžete k minibagru alebo bagru dokúpiť alebo si požičať. Následne ho jednoducho pripojíte k stroju namiesto pôvodného nástroja, vo väčšine prípadov nie sú potrebné žiadne servisné zásahy ani úpravy stroja.

Nekupujte minibager, požičia vám ho požičovňa stavebných strojov

Kúpiť, alebo požičať – pri malom ručnom náradí je odpoveď viac-menej jasná. Pri minibagri to však nie je také jednoduché, keďže cena tých najlacnejších modelov (nie práve zvučných značiek) začína na tisíckach eur. V tomto prípade je lepšou voľbou požičovňa stavebných strojov. Mnohé z nich ponúkajú okrem bagrov, minibagrov a ďalších stavebných strojov napr. aj elektrocentrály, pracovné plošiny či záhradnú techniku, a to na krátkodobé výpožičky i dlhodobý prenájom.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Rolety Deň a Noc: Toto sú TOP benefity, ktoré stoja za pozornosť

Hľadáte do domácnosti moderný a inovatívny prvok? V tom prípade sú skvelým riešením Rolety Deň a Noc, ktoré vynikajú...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img