Středa, 17 dubna, 2024
- Reklama -události

Zariaďujete detskú izbu? A už viete aké podlahy sú do nej ideálne?

Redakce doporučuje

Či už máte doma batoľatá alebo tínedžerov, mali by ste do ich izieb vybrať podlahy, ktoré sú pohodlné, odolné a ľahko sa čistia. Mladšie deti vo veku do 10 rokov môžu tráviť veľa času hraním sa na podlahe, a preto sú teplo, mäkkosť a pohodlie dôležitými kritériami výberu podlahy. Nezabúdajte na to, že deti v akomkoľvek veku môžu byť neporiadne a môžu sa menej  starať o ochranu podlahových povrchov, takže sa oplatí investovať do podlahy, ktorá je odolná a ľahko sa čistí.

Ako vybrať tú správnu podlahu?

Kľúčom je nájsť podlahu vhodnú pre deti, ktorá je dostatočne odolná, aby vydržala aj trochu drsnejšie zaobchádzanie, ale zároveň dostatočne mäkká, aby poskytla bezpečné pristátie v prípade pádu. Váš vkus alebo vkus vášho dieťaťa tiež zohráva pri výbere podlahy dôležitú úlohu. Funkčný a zábavný priestor odrážajúci osobnosť a vkus vášho dieťaťa vám pomôže vytvoriť koberec do detskej izby, ktorý môžete vymeniť, keď dieťa vyrastie.

Pamätajte, že deti nebudú deťmi navždy, takže je vhodné vybrať neutrálne podlahové krytiny, ktoré budete môcť použiť, aj keď dieťa vyrastie. 

Aká je najlepšia podlaha do detskej izby?

Najlepšia podlaha do detskej izby je odolná a pohodlná. Mnohé typy podláh spĺňajú tieto kritériá vrátane dreva, vinylu, laminátu a kobercov. Každá z týchto možností podláh v spálni má svoje výhody a nevýhody, pokiaľ ide o pohodlie, odolnosť a možnosti dizajnu. Napríklad z hľadiska pohodlia sú koberce jednou z najobľúbenejších možností pre detské izby. Poskytujú mäkký a teplý povrch pre deti, po ktorom sa môžu plaziť a hrať, a zároveň  poskytujú bezpečné pristátie v prípade zakopnutia alebo pádu. Koberec tiež pôsobí ako zvukový izolátor, ktorý pomáha znižovať hluk generovaný deťmi, ktoré bežia a hrajú sa vo svojich izbách. Nevýhodou je, že koberec nie je ľahké udržiavať čistým. Drevené podlahy sa na druhej strane ľahko udržiavajú čisté. Sú tiež pomerne odolné. Pri hrubšom zaobchádzaní, ktoré so sebou prináša skladovanie bicyklov, kolobežiek a hračiek, zanechajú na nich škrabance a preliačiny. Ale na druhej strane, keď deti vyrastú, budete môcť podlahy obrúsiť a nanovo nalakovať, čím sa im vráti ich pôvodná krása.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Rolety Deň a Noc: Toto sú TOP benefity, ktoré stoja za pozornosť

Hľadáte do domácnosti moderný a inovatívny prvok? V tom prípade sú skvelým riešením Rolety Deň a Noc, ktoré vynikajú...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img